auto motor i sport poleca:

Hyundai i40 – szkice wersji kombi

Poleć ten artykuł:

Hyundai i40 Zobacz całą galerię

Auto powstaje w studiu projektowym Hyundaia w niemieckim Russelsheim - zgodnie z założeniem, że auta skierowane głównie na rynek europejski mają powstawać w Europie, by jak najlepiej trafiać w potrzeby klienta ze Starego Kontynentu.

Póki co producent pokazał szkice wersji kombi, ale wiadomo też, że w ofercie znajdzie się oprócz niej także limuzyna. Być może Koreańczycy nie chcą sedanem odwracać uwagi od debiutującego niebawem na europejskim rynku modelu Kia Optima, będącego konstrukcyjnym bliźniakiem i40.

Do napędu nowego Hyundaia posłużą dwie jednostki wysokoprężne - 1,7-litrowy CRDI o mocy 115 lub 136 KM oraz odmiana dwulitrowa o mocy 177 KM. Taką samą moc ma mieć również dwulitrowy benzynowiec, oprócz którego będzie można zamówić również jednostkę o mniejszej pojemności (1.6) i mocy 140 KM. Dwie najmocniejsze wersje na życzenie klienta będą mogły współpracować z nową, dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Nowe kombi Hyundaia zobaczymy w marcu przyszłego roku na Salonie w Genewie. Niedługo potem trafi do sprzedaży. Na sedana poczekamy do jesieni.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 92 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Hyundai | i40

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij