Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Hyundai szykuje nową markę

Hyundai Equus Hyundai Equus

W pościgu za największymi producentami samochodów na świecie koreańskiemu koncernowi pomóc ma kolejna marka w portfolio. Obok Hyundaia i Kii pojawi się kolejny gracz, który ma celować w klientów BMW i Audi. Wzorem Toyoty i Nissana, które już dawno stworzyły oddzielne marki z myślą o zamożniejszych klientach (Lexus, Infiniti) Hyundai buduje swoją - prawdopodobnie nazwie ją Genesis. Pod takim logo sprzedawane będą m.in. modele znane dziś jako Hyundai Genesis czy Equus.

W ostatnich dwóch latach udział Hyundaia w amerykańskim rynku wzrósł o 50 procent, a Koreańczycy mają chrapkę na więcej.

Nowa marka będzie się rozwijać według jednego ze schematów - albo wzorem Lexusa Hyundai stworzy oddzielną sieć dealerską, z oddzielnymi salonami dla Genesisa, albo wygospodaruje przestrzeń dla nowej marki w obecnych salonach. Z ciekawością będziemy przyglądać się rozwojowi sytuacji.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  'Samuraj002' napisał(-a):No i brawo. Hyundai się rozwija. Nie spodziewałem się tylko, że nazwą nową markę Genesis. Sądziłem, że wymyślą coś nowego, ale cóż. Na fotkach Equus wygląda świetnie, więc mam nadzieję, że Koreańczycy pokażą klasę (Japonia tak zrobiła). Ech, jak oni wszyscy podgryzają Toyotę. Albo wpajają nam, że designersko prezentują się jak "michałki" (skądinąd trochę racji - Auris przy Golfie VI czy Giulietcie wygląda jak Starlet przy MiTo ), albo poważają niezawodność marki (całej lipy z aferą winien poddostawca części, a Toyota wyszła z tego jednak z twarzą niż na tarczy; Priusa II chyba jednak sama sobie winna).A teraz to - Genesis. Czyli jak podkopać się pod salonem Lexusa autami, które dedykowane są do jego własnego klienta - ni mniej, ni więcej. Coś czuję, że Hyundai na tym wygra...... jeśli tylko nie zaliczy jakiejś spektakularnej akcji serwisowej
  airmatic, 2010-12-08 20:24:08
 • avatar
  zgłoś
  No i brawo. Hyundai się rozwija. Nie spodziewałem się tylko, że nazwą nową markę Genesis. Sądziłem, że wymyślą coś nowego, ale cóż. Na fotkach Equus wygląda świetnie, więc mam nadzieję, że Koreańczycy pokażą klasę (Japonia tak zrobiła).
  ~Samuraj002, 2010-12-08 18:08:36
 • avatar
  zgłoś
  Wzorem Toyoty i Nissana Hyundai tworzy własną markę dla bardziej ekskluzywnych modeli.
  auto motor i sport, 2010-12-08 08:00:08
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij