Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Idzie w dół

Dystrybutor z paliwem

Trzeba jednak przyznać, że ostatnie osłabienie się złotówki, tracącej na wartości wobec dolara, może ten efekt zmniejszyć. Poza nielicznymi wyjątkami spadki występują we wszystkich województwach.

Największe spadki cen paliw widać było w ostatnich dniach w województwach opolskim i podkarpackim. W opolskim o 7 gr/l średnio spadły ceny benzyny 95, a o 6 gr. oleju napędowego. Na Podkarpaciu to odpowiednio 5 i 6 gr. Z kolei wg e-petrol.pl nie zmieniły się na razie w porównaniu z zeszłym tygodniem średnie ceny paliw w województwie dolnośląskim, minimalne ruchy (np. o 1 gr./l) odnotowano np. w województwach łódzkim i wielkopolskim.

Najniższa, spośród stacji monitorowanych przez e-petrol.pl, cena benzyny 95 była w poniedziałek na dwóch obiektach w Słubicach, jednym niezależnym, drugim sieciowym - 4,04 zł/l. Na przeciwnym biegunie znalazły się niektóre stacje w Zakopanem, Warszawie czy Płocku, gdzie wciąż benzyna 95 kosztowała ponad 4,40 zł/l.

Ceny oleju napędowego około i poniżej 3,80 zł/l e-petrol.pl odnotował na pojedynczych stacjach w Malborku, Bydgoszczy i Lublinie, nie tylko położonych przy hipermarketach. Ponad 4,20 zł/l kierowcy na początku tygodnia płacili jeszcze m.in. w Warszawie, Białej Podlaskiej i Zakopanem.

Można przypuszczać, że to jeszcze nie koniec spadków. Ich dalszy zakres zależy jednak bardzo ściśle od dalszego rozwoju sytuacji na międzynarodowych rynkach surowców i walut - od tego, czy nadal będą tanieć ropa naftowa i paliwa gotowe oraz jak zachowywać się będzie kurs złotego wobec dolara.

e-petrol.pl

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Wszystkie paliwa w Polsce tanieją - w tym tygodniu w notowaniach e-petrol.pl już obserwujemy ruch w dół. To efekt ciągłych spadków cen ropy naftowej i paliw na rynkach światowych w ostatnich dniach.
    auto motor i sport, 2008-01-22 15:31:41
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij