Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Infiniti JX – w pełnej krasie

Infiniti JX Infiniti JX

Od siedmiu tygodni, co piątek pokazywaliśmy kolejne zdjęcie SUV-a Infiniti, które ten luksusowy oddział Nissana prezentował na swoim facebookowym fanpage'u. W końcu nadszedł czas na prezentację całego auta - szczęśliwcy mogą oglądać je podczas trwającego Pebble Beach Concours d'Elegance, a nam pozostają obrazki z internetu.

Prezentowany dziś JX to jeszcze pojazd koncepcyjny, ale zapewne niewiele zmieni się w nim do zimowej prezentacji wersji produkcyjnej podczas Los Angeles Auto Show. JX przejął kilka elementów z koncepcyjnego Essence, pokazanego w tym roku w Genewie. Ma reflektory i grill o podobnym kształcie i tak samo poprowadzony słupek dachowy. Jednak nie jest tak urodziwy, jak wspomniane coupe.

Bardziej niż urodą ma zaskakiwać praktycznością. Siedem osób ma podróżować nim z przyjemnością, a o ich komfort psychiczny mają dbać takie rozwiązania jak możliwość zajęcia miejsc w trzecim rzędzie, bez konieczności demontowania fotelika dziecięcego w rzędzie drugim. Do tego producent zapowiada m.in. system podpowiadający o obecności auta w "martwym punkcie", czy rozbudowany system audio, z czternastoma głośnikami firmowanymi przez Bose.

Źródłem napędu SUV-a Infiniti ma być silnik V6, zapewne o pojemności 3,7-litra, znany z innych modeli marki. Szczegóły dotyczące konstrukcji auta i źródeł napędu poznamy w listopadzie - podczas wystawy w Los Angeles.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 950 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Czyli to co pokazał Tuner jakiś czas temu było prawdą. Wtedy mówiłem, że nie podoba mi się tył i auto przypomina Rodiusa ... . Dobra, z Rodiusem poleciałem, ale tyłek nadal specjalnie urodziwy nie jest. Smaczkiem z pewnością jest załamanie z tyłu w linii okna, a cały samochód jest dosyć zwarty jak na taki autobus, ale czegoś mi tu brakuje ... . A może wydziwiam i za kilka dni powiem, że to dzieło artystyczne?
  ~Samuraj, 2011-08-19 11:27:03
 • avatar
  zgłoś
  Japoński producent pokazał ostatnią część układanki i zaraz potem - zdjęcia całego auta.
  auto motor i sport, 2011-08-19 08:52:08
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij