auto motor i sport poleca:

Infiniti M35h – gotowe na Europę

Poleć ten artykuł:

Infiniti, M35h Zobacz całą galerię

Hybrydowy sedan Infiniti ma jeden spory plus w porównaniu ze zwykłą wersją - pali średnio tylko 6,9 litra benzyny, a to mniej niż wersja M30d z silnikiem diesla (7,5 l/100km). Ma też jeden minus - mniejszy bagażnik - ma on teraz tylko 350 litrów pojemności (M37 AT - 500 litrów).

Pod maską tego modelu tkwi 3,5-litrowa jednostka V6 o mocy 306 KM, która w połączeniu z silnikiem elektrycznym o mocy 68 KM wypluwa z siebie 364 konie mechaniczne mocy. To pozwala na wystrzelenie wyposażonego w dwusprzęgłową przekładnię sedana do 100 km/h w 5,5 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej 250 km/h.

W trybie elektrycznym auto można rozpędzić do 80 km/h. Producent podaje, że jadąc cyklu mieszanym możliwa jest jazda przez połowę czasu wyłącznie przy wykorzystaniu jednostki elektrycznej, wspieranej przez układ odzyskiwania energii podczas hamowania.

By ostrzec przechodniów przed bezszelestnym autem w trybie elektrycznym, Infiniti opracowało system, który emituje nienatarczywy dźwięk, emitowany do prędkości 30 km/h.

Ile ta przyjemność będzie kosztowała? Tego dowiemy się jeszcze przed genewską wystawą.


Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 950 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Infiniti | M35h | Genewa 2011

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij