auto motor i sport poleca:

Infiniti M35h – w Księdze Rekordów Guinnessa

Poleć ten artykuł:

Infiniti M35h Zobacz całą galerię

Na torze wyścigowym Santa Pod w Wielkiej Brytanii za sterami produkcyjnego egzemplarza M35h zasiadł Tim Pollard - dziennikarz brytyjskiego magazynu Car. Udało mu się pokonać dystans 402,5 metra w czasie 13,9 sekundy, co zapewniło wpis do Księgi Rekordów.

M35h jest napędzany wysokoobrotowym silnikiem benzynowym V6 oraz silnikiem elektrycznym o mocy 68 KM (50 kW). W modelu po raz pierwszy zastosowano technologię nowej generacji o nazwie Infiniti Direct Response Hybrid. Cała moc systemu, czyli 364 KM (268 kW), przenoszona jest na tylne koła poprzez system dwóch sprzęgieł, który maksymalizuje zarówno osiągi, jak i wydajność, a ponadto pozwala na jazdę w trybie elektrycznym przy prędkościach tak wysokich jak 120 km/h.

Zorganizowanie próby bicia rekordu w obecności przedstawiciela Guinness World Records było pomysłem działu komunikacji Infiniti. W założeniu miało zbiec się w czasie z rozpoczęciem sprzedaży tej hybrydy.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 950 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Infiniti | M35h | rekord Guinnessa

Oceń artykuł:

2,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij