auto motor i sport poleca:

Infiniti Q50: serce Mercedesa

Poleć ten artykuł:

Nowy model marki, który zapoczątkował świeże nazewnictwo poszczególnych aut z gamy, wszedł w kooperację z Mercedesem.

Zobacz całą galerię

Mówi się, że silnik to serce samochodu. W przypadku Infiniti Q50 jest ono rozdarte – 2,2-litrowa jednostka diesla, w który wyposażany będzie ten model w Europie, pochodzi z Mercedesa. Wspólnymi elementami w Infiniti i autach z gwiazdą będą takie jego elementy jak: blok silnika, turbosprężarka, układ wydechowy i układu wtryskowy. W silniku Infiniti zmienione są wlot powietrza, chłodnica pośrednia, układ niskiego ciśnienia paliwa, system dopalania spalin, miska olejowa, mocowania silnika i moduł sterujący pracą silnika (ECU).

2,2-litrowy silnik ma cztery cylindry i osiąga 170 KM. Moment obrotowy jest równy 400 Nm. Średnie spalanie ma wynieść 4,4 litra na 100 km. Osiągi auta są bardzo dobre – prędkość maksymalna wynosi 230 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi mniej niż 9 sekund. Warto wspomnieć, że ten sam silnik jest stosowany w niektórych Mercedesach klasy C i E.

amis

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 155 091 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Infiniti | Q50 | 2.2 diesel

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij