auto motor i sport poleca:

Internetowa wycieczka do muzeum Skody

Poleć ten artykuł:

Wystarczy kilka kliknięć myszką, by znaleźć się w muzeum Skody i zobaczyć m.in. auto z silnikiem zasilanym krwią albo model, który królował w Rajdzie Monte Carlo.

Muzeum Skody Zobacz całą galerię

Wejdź na www.maps.google.pl i wpisz w wyszukiwarkę hasło „muzeum Skoda”– dzięki Google Street View można teraz zwiedzić wnętrze muzeum w Mladej Boleslav. Wśród 340 zgromadzonych tam eksponatów znalazły się rowery i motocykle, produkcją których zajmowali się 120 lat temu Václav Laurin i Václav Klement – ojcowie marki Skoda. Jest tam również pierwszy wyprodukowany przez nich samochód – Voiturette A z 1905 roku.

Oprócz modeli, które przez ostatnich 100 lat pojawiały się na ulicach w muzeum są też auta sportowe – m.in. wyścigówki z lat 50. zdolne do rozpędzania się do niemal 200 km/h, jak również pojazdy koncepcyjne, czy rzadkie modele z nadwoziami zaprojektowanymi przez samego Giorgetto Giugiaro. Więcej na ten temat przeczytasz na: museum.skoda-auto.cz. Na zachętę prezentujemy kilka ciekawych eksponatów.  

 

       
130 RS – „Porsche Wschodu” na długiej liście sukcesów z lat 70. ma m.in. podwójne zwycięstwo w Rajdzie Monte Carlo w 1976 r. Octavia Typ 985 – pierwsza Octavia produkowana na przełomie lat 50. i 60. jako dwudrzwiowy sedan z silnikiem 1.1 o mocy 40 KM. 110 Super Sport – prototypowy sportowiec Skody „zagrał” w 1981 r. w horrorze „Upiór z Feratu” – podobno zamiast paliwa zasilała go ludzka krew.
     

Tagi: muzeum skody | internet

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij