auto motor i sport poleca:

Jaguar i Land Rover sprzedane ?

Poleć ten artykuł:

Salon samochodowy w Detroit

Prezes Ford of Europe, Lewis Booth, poinformował w liście: "Ford koncentruje się na negocjacjach z firmą Tata na bardzo zaawansowanym etapie. Dotyczą one potencjalnej sprzedaży marek Jaguar i Land Rover. Będziemy starać się wynegocjować w ciągu najbliższych tygodni jak najlepsze warunki przejęcia".

Ford wystawił na sprzedaż obie marki w czerwcu ubiegłego roku. Stanowisko Bootha jest pierwszym oficjalnym, w którym ujawniona najbardziej prawdopodobnego nabywcę Jaguara i Land Rovera.

Tata otrzyma teraz bardziej szczegółowe informacje o stanie finansowym obu marek, co ułatwi indyjskiemu koncernowi skonstruowanie oferty kupna. Potencjalny nabywca jest zadowolony z tempa rozmów z Fordem, choć nie ukrywa, iż negocjacje są skomplikowane.

Tata jest największym w Indiach producentem pojazdów i numerem dwa na indyjskim rynku aut osobowych.

W 2006 roku firma wyprodukowała 580 tysięcy pojazdów, z czego 54 zostało wyeksportowanych. Nabycie Jaguara i Land Rovera to część ambitnego planu ekspansyjnego, jaki założyła sobie indyjska firma.

AutoWeek

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 159 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Tata | Jaguar | Land Rover | sprzedaż | sprzedane | fuzja |

Oceń artykuł:

4,70

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij