auto motor i sport poleca:

Jaguar zrezygnuje z silników V6?

Poleć ten artykuł:

Jaguar Land Rover chce zrezygnować z silników V6. Dlaczego? Wydawałoby się, że chodzi o kwestie ekologiczne, ale brytyjski koncern nie wsadzi pod maskę turbodoładowanych motorów R4.

Zamiast tego, JLR chce zamontować tradycyjne jednostki rzędowe z sześcioma cylindrami. Bardzo nam się podoba ten pomysł. Brytyjczycy będą bazować na sprawdzonym rozwiązaniu i nowe konstrukcje będą rozwinięciem dotychczasowych, czterocylindrowych motorów, do których zostaną dodane dwa cylindry.

Nie zabraknie oczywiście turbodoładowania, a także bezpośredniego wtrysku paliwa. Zarówno silniki benzynowe jak i diesle będą miały sześć cylindrów ułożonych w rzędzie. Motory sześciocylindrowe zasilane benzyną mogą mieć moc 300, 400 lub nawet 500 KM. Wysokoprężne - 275, 335 lub 400 KM.

Nowe jednostki napędowe mają być lżejsze i bardziej wydajne niż obecne V6. Silniki znajdziemy w najnowszych modelach Jaguara i Land Rovera - najwcześniej na początku przyszłego roku.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 159 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Jaguar | silnik v6

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij