Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Jak sobie radzimy z korkami

Korek uliczny

Taki obraz dają badania zrealizowane przez IPSOS (w grudniu 2011) na zlecenie TU Link4 i Polskiej Izby Motoryzacji. Stwierdzono w nich też, że w miastach o liczbie mieszkańców ponad 200 000 aż 61% jeżdżących codziennie stoi w korkach. W skali całego kraju tej "przyjemności" zażywa codziennie 37% kierowców, a 64% raz w tygodniu.

Najbardziej z powodu korków cierpią zmotoryzowani mężczyźni (w wieku 30-50 lat), w miastach ponad 50-tysięcznych. Wielu spędza w korkach nawet powyżej godziny dziennie, nie zawsze oddając się kontemplacji, słuchaniu muzyki bądź rozmowie towarzyskiej. Poziomu stresu nie mierzono. Na pocieszenie podano, że Brytyjczycy mają jeszcze większe problemy z utrudnieniami na drogach - za sprawą korków i robót drogowych, czas podróży każdego kierowcy wydłuża się w ciągu roku średnio o 70 godzin.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Żeby nie "nadziać się" na korek, kierowcy stosują kilka metod: jadą inną, luźniejszą trasą (36%), tak planują swój dzień, by jeździć poza korkowym szczytem (22%), przesiadają się na pojazdy, których korki się nie imają (11%), poruszają się pieszo (7%), łamią przepisy ruchu drogowego (5%).
    auto motor i sport, 2012-01-16 10:36:22
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij