auto motor i sport poleca:

Jannarelly Design-1 - tajemnicza premiera 2016 roku

Poleć ten artykuł:

Design-1 swoją sylwetką bardzo przypomina auta, które startowały na torach wyścigowych w latach 50. i 60. ubiegłego wieku, w takich wyścigach jak np. Mille Migllia. Dziś znamy szczegóły tego intrygującego projektu.

Zobacz całą galerię

Jannarelly to marka, która została założona przez Anthony'ego Jannarelley. Tak, wiemy, że to wciąż nie wiele mówi, ale już wyjaśniamy. Pan Anthony to człowiek, który kierował zespołem projektantów w firmie W Motors. To oni byli odpowiedzialni za design egzotycznego i niszowego superauta Lykan HyperSport oraz Fenyr SuperSport. Współudziałowcem Jannarelly jest również Frederic Juilliot z firmy Equation Composite, produkującej elementy z włókna węglowego.

Dziś znamy szczegóły techniczne nowego projektu stworzonego przez Jannarelly. Design-1 ze stylistyką mocno nawiązuje do aut, takich jak Ferrari 315 Sport czy Jaguar D Type, który w 1955 roku wygrał 24 h Le Mans. Twórcy Design-1 są bardzo odważni dająć światu auto w stylistyce retro. Nam projekt bardzo się podoba i coś nam mówi, że okaże się sukcesem. Detale to mocna strona stylistyki Design-1. 

Auto dostanie benzynowy silnik V6 o pojemności 3,5-litra. Jednostka ma dostarczyć 304 mechaniczne ogiery mocy oraz 371 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Siła napędowa trafi poprzez 6-biegową skrzynię mechaniczną na koła tylne. Pierwszą setkę Design-1 ma osiągać w czasie 4 sekund, zaś maksymalnie na prędkościomierzu kierowca zobaczy 217 km/h.

W konstrukcji samochodu zastosowano podwójne wahacze, regulowane amortyzatory oraz wentylowane tarcze hamulcowe z czterotłoczkowymi zaciskami z przodu i dwu z tyłu. Oczywiście w Design-1 zastosowano szereg elementów wykonanych z włókna węglowego.

Latem wystartuje sprzedaż retro modelu Design-1. Na początku w ofercie będzie dostępna wersja Special Lauching Edition, którą będzie można kupić za 55 000 dolarów. Co ciekawe płatność za samochód została podzielona na trzy etapy - 10% podczas złożenia zamówienia, 40% po rozpoczęciu produkcji i reszta w momencie odbioru samochodu.

Auto z otwartą kabiną, zaprojektowane w stylu retro to bardzo interesująca propozycja dla kolekcjonerów i ludzi, którzy będą chcieli wyróżniać się pod kasynem w Monako, w świecie, gdzie auta Ferrari, Lamborghini, Bentley czy Pagani to widok powszedni. Na razie nie wiadomo, czy auto będzie można zobaczyć na pierwszych, europejskich targach motoryzacyjnych w Genewie, które wystartują w marcu tego roku. Janarelly Design-1 ma fizycznie zostać po raz pierwszy pokazany potencjalnym klientom w przyszłym miesiącu. Premiera zostanie zorganizowana na specjalnej imprezę w Dubaju. Firma nie zdradza na razie ilu jest chętnych na Design-1. Naszym zdaniem już pierwsze deklaracje kupna wpłynęły do nowo powstałej marki.

Tagi: Jannarelly Design-1 | Jannarelly

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij