auto motor i sport poleca:

Jedź oszczędniej – opony Michelin

Poleć ten artykuł:

Platforma Michelin Energy Saver

W centrum handlowym M1 (Marki) ustawiono 22-metrową rampę, na której umieszczono dwa identyczne samochody. Różnił je tylko jeden szczegół - opony. Jedno auto posiadało standardowe ogumienie, a drugie wyposażono w energooszczędne opony Michelin Energy Saver.

Próba polegała na tym, że w jednym momencie samochody zaczynały się kołysać na platformie, by po chwili ten na standardowych oponach zatrzymał się, a ten na energooszczędnych - toczył się dalej. Dzieje się tak ze względu na to, że opony Michelin Energy Saver mają niższe opony toczenia, a co za tym idzie - auto wyposażone w nie spali mniej paliwa i wyemituje do atmosfery mniej dwutlenku węgla.

Jak pokazują testy przeprowadzone przez TUV, nowe energooszczędne opony Michelin, w porównaniu z konkurencją, oszczędzają ponad 200 ml paliwa na 100 km i ograniczają emisję CO2 o 4 gramy na km. "To tak jakby kupować paliwo na stacji, na której paliwo jest zawsze tańsze o 15-20 groszy" - porównuje Arkadiusz Przydatek, rzecznik prasowy Michelin.

Źródło: Michelin

Tagi: Michelin | Energy Saver | opony | oszczędzanie | CO2 | zużycie paliwa

Oceń artykuł:

4,70

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij