auto motor i sport poleca:

Jedziemy w rajdzie Monte-Carlo Energies Nouvelles

Poleć ten artykuł:

W rajdzie Monte-Carlo Energies Nouvelles wystartuje dwóch naszych redaktorów - Juliusz Szalek i Roman Popkiewicz. Pojadą w hybrydowej Toyocie Auris.

Toyota Auris Monte-Carlo Energies Nouvelles Zobacz całą galerię

Rajd Monte-Carlo Energies Nouvelles to najbardziej efektowne eliminacje serii FIA Alternative Energies Cup. W tym roku Toyota Motor Poland Simulang wystawiła 10 załóg, w tym naszą ekipę w składzie Juliusz Szalek i Roman Popkiewicz. Będą jechać w znamienitym towarzystwie Huberta Aurioli, wielokrotnego zwycięzcy Dakaru, Daniela Elena, 9-krotnego mistrza WRC oraz wielokrotnego rajdowego mistrza Polski - Bryana Bouffiera.

To już 16. edycja rajdu, jedna z 9 eliminacji w tym roku. W tym rajdzie chodzi o uzyskanie jak najniższego spalania i uzyskanie wyznaczonego czasu przejazdu. Jest to o tyle trudne, że trzeba utrzymać w miarę stałą prędkość podczas jazdy po górskich serpentynach, a dodatkowo trzeba pamiętać o niskim spalaniu. Nasi redaktorzy mają do pokonania blisko 600 km, z Annecy na południu Francji do Monte Carlo.

Jak sobie radzą? Będziemy informować na bieżąco.

Tagi: auto motor i sport | rajd | ekologiczny

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij