auto motor i sport poleca:

Jej czerwona mość: Jeep Grand Cherokee SRT Red Vapor

Poleć ten artykuł:

Tym mocnym, czerwonym SUV-em Jeep poszerza paletę swoich legendarnych aut 4x4. Zawodnik z oznaczeniem „SRT” ma walczyć z najmocniejszymi graczami tego segmentu. Oto limitowany Jeep Grand Cherokee SRT Red Vapor. 

Jeep Grand Cherokee SRT Red Vapor Zobacz całą galerię

Jeep Grand Cherokee SRT Red Vapor ma bardzo proste zadanie: zawalczyć z mocarnymi, niemieckimi SUV-ami jak X5 M czy ML AMG. W wypełnieniu tego zadania ma pomóc nie tylko muskularny wygląd, do którego przyzwyczaiły nas auta SRT, ale również mocarny silnik. W tym wypadku to nowy 6.4 litrowy V8, produkujący 461 KM, którego sprzężono z ośmiostopniowym automatem dającym kierowcy możliwość manualnego zmieniania biegów łopatkami przy kierownicy. Osiągi zapewniane przez silnik są więcej niż zadowalające: 5s do „setki” i prędkość maksymalna ponad 250km/h.

 

     

Zagłębiając się we wnętrze amerykanina całe szczęście nie napotkamy już tandetnych plastików, z których kiedyś słynęły auta zza oceanu. Czeka nas tu raczej mieszanka luksusowych materiałów i sportowych akcentów, takich jak czarna tapicerka przeszyta czerwoną nicią, chromowane pedały czy podświetlany znaczek „SRT” na kierownicy. Rasowe akcenty uzupełniają najnowsze technologie. Na pokładzie Jeep-a znajdować się może dotykowy ekran o przekątnej 8,4 cala z nawigacją 3D, zaawansowane systemy rozpoznające głos, Bluetooth, 825-watowy system audio Harman-Kardon z 19 głośnikami oraz liczne systemy bezpieczeństwa (aktywny tempomat, system wykrywający inne auta znajdujące się w martwym polu).

Ta limitowana wersja Jeppa Cherokee poza oczywistym kolorem czerwonym będzie oferowana również w kolorze białym (Bright White) oraz czarnym (Brilliant Black). 

A za ile to wszystko? Okazuje się, że w porównaniu do swoich niemieckich konkurentów Jeep Cherokee SRT Red Vapor ma wręcz promocyjną cenę. Ok. 250 tys. zł za tak wyposażone auto, o takich osiągach, to co najmniej połowa tego, co zostawilibyśmy w salonach BMW czy Mercedesa.           

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 196 100 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Jeep Grand Cherokee | SRT | SUV

Oceń artykuł:

2,20

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij