auto motor i sport poleca:

Jest hit – Chevrolet Camaro!

Poleć ten artykuł:

Chevrolet Camaro SS Zobacz całą galerię

Sportowe dziecko Chevroleta było wręcz skazane na sukces. Najpierw w 2006 roku pokazany został piękny koncept, który przyjęto entuzjastycznie. Potem przez kolejne lata Camaro nabierało kształtów, by w końcu ujrzeć światło dzienne w wersji produkcyjnej. Chevrolet, co się zdarza nieczęsto, zachował niemal całkowicie kształty swojego protoplasty.

100-tysięczne auto to Camaro SS, napędzane 6,2-litrowym silnikiem V8 o mocy 426 koni mechanicznych. Dzięki nim coupe Chevroleta do 60 mil na godzinę (96 km/h) przyspiesza w czasie poniżej 5 sekund, a typowo amerykański dystans 400 metrów pokonuje w nieco ponad 13 sekund.

Co ciekawe, Camaro od razu po swoim debiucie nie tylko w testach wypadło lepiej niż Ford Mustang, ale temu ostatniemu pokazało też "środkowy palec" w rynkowej walce. Teraz wojna na argumenty ma się rozpocząć od nowa, gdyż Ford poprawił wygląd swojego muscle cara, a pod jego maskę wstawił w końcu nowoczesne jednostki napędowe.

Zanim poznamy wyniki walki między tymi dwoma modelami, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Chevroleta Camaro SS.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 197 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Chevrolet | Camaro | Camaro SS | produkcja | sprzedaż | Mustang | muscle car

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij