auto motor i sport poleca:

Jeszcze ładniejsze – Quattroporte Awards Edition

Poleć ten artykuł:

Maserati Quattroporte GT S Awards Edition Zobacz całą galerię

Nową odmianę poznamy po specjalnym lakierze perłowym o nazwie Quarto Fuso, przyciemnionych aluminiowych akcentach w nadwoziu, pięknych dwudziestocalowych felgach aluminiowych oraz specjalnych zaciskach Brembo. Całość prezentuje się świetnie.

Pod względem technicznym auto bazuje na usportowionej odmianie GT S. Oznacza to, że między jego przednimi kołami pracuje 4,7-litrowa V-ósemka o mocy 439 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym 489 Nm.

Osiągi, jak na dużą i ciężką limuzynę są naprawdę przednie. Do 100 km/h Quattroporte GT S przyspiesza w czasie 5,3 sekundy i jest w stanie pomknąć z maksymalną prędkością 285 km/h. Niemal idealny rozkład masy pomiędzy osie (49% na przód i 51% na tył) sprawia, że Maserati świetnie radzi sobie nie tylko na prostej, ale też na krętej drodze.

Wewnątrz Awards Edition rozpoznamy po specjalnym wykończeniu w skórze i alcantarze na fotelach, polerowanym aluminium na drzwiach oraz po fortepianowej czerni na konsoli środkowej.

Premiera auta nastąpi na targach motoryzacyjnych w Genewie.

 

Tagi: Maserati | Quattroporte | GT S | Awards Edition | Genewa 2010 | targi motoryzacyjne

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij