auto motor i sport poleca:

Jeszcze szybszy – Nissan GT-R V-Spec!

Poleć ten artykuł:

Nissan GT-R V-Spec Zobacz całą galerię

GT-R to samochód, o który ludzie wręcz się biją. Szczęśliwcy może jeszcze w tym roku, albo na początku przyszłego zasiądą za jego kierownicą, reszcie zaś pozostaje czekanie, bo Nissan nie nadąża z produkcją.

Ale już dziś wiadomo, że Japończycy pracują nad ostrzejszą odmianą GT-Ra, zwaną V-Spec. Zewnętrzne zmiany są minimalne. Najważniejsze ukryto pod karoserią. Jednostka napędowa ma teraz 550 koni mechanicznych, a sześcioszprychowe felgi aluminiowe skrywają ceramiczne tarcze hamulcowe.

Konstruktorom udało się też obniżyć masę własną auta o jakieś 150 kilogramów. Większość oszczędności uzyskano, dzięki zastosowaniu włókien węglowych. Na zdjęciach prototypu widać, że tylne skrzydło na klapie bagażnika wykonane zostało właśnie z tego materiału.

I na koniec najważniejsze! Nissan GT-R V-Spec tor Nurburgring przejechał w absolutnie fenomenalnym czasie 7 minut 25 sekund! Porównajcie zresztą sami czas tego auta, z czasami uzyskiwanymi przez inne wozy.

Robi wrażenie?

Źródło: Automedia

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 530 000 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Nissan | GT-R V-Spec | prototyp | Nurburgring

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij