auto motor i sport poleca:

Kajto mistrzem Europy!

Poleć ten artykuł:

Sobiesław Zasada, Krzysztof Hołowczyc i od wczoraj Kajetan Kajetanowicz, to kierowcy z Polski, którzy w historii rajdów samochodowych zapisali się jako mistrzowie Europy.

Zobacz całą galerię

Wczoraj załoga Lotos Rally Team wygrała 61. Rajd Akropolu, czym zapewniła sobie tytuł mistrzów Europy. Wynik końcowy wczorajszej eliminacji został ogłoszony już po szóstym odcinku specjalnym. Trzy ostatnie "oesy" zostały odwołane z powodu burzy. Po tym jasne już było, że zwycięzcą rajdu został popularny "Kajto", który od razu przypieczętował tytuł ERC, zostając trzecim Polakiem w historii, który tego dokonał.

Warto dodać, że pilot Kajetanowicza, Jarosław Baran ma na swoim koncie wicemistrzostwo Europy, wywalczone w 2002 roku wraz z Januszem Kuligiem. Dodatkowo Lotos Rally Team zwyciężył w klasyfikacji generalnej zespołów FIA European Rally Championship. W ramach mistrzostw Europy zostanie rozegrana jeszcze jedna eliminacja Rallye International Du Valais.

Tagi: Kajetan Kajetanowicz | Kajetan | kajto | rajdy samochodowe | rajdy

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij