Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Kamera Forda, która "widzi" zza rogu

Takie rozwiązanie jest już znane w motoryzacji, występuje w autach klasy wyższej. Teraz Ford wprowadza kamerę o kącie 180 stopni do segmentu vanów.

Ford S-Max kamera

Z danych projektu SafetyNet prowadzonego przez europejskie centrum monitorowania bezpieczeństwa drogowego European Road Safety Observatory wynika, że około 19% kierowców biorących udział w wypadkach na skrzyżowaniach skarżyło się na ograniczoną widoczność. Ford chce poprawić bezpieczeństwo i wprowadza kamerę obserwującą teren w obrębie 180 stopni.

System debiutuje w modelach S-Max i Galaxy i umieszczony jest w osłonie chłodnicy. Kamera ma szerokie pole widzenia, której kąt widzenia wynosi 180 stopni. Pierwszy tego typu system w segmencie aktywuje się za pomocą przycisku. Zainstalowana w osłonie chłodnicy kamera 1 Mpix wyświetla obraz na 8-calowym ekranie dotykowym. Kierowca może śledzić ruch innych pojazdów i w odpowiednim momencie włączyć się do ruchu. Zabrudzeniu kamery, która ma jedynie 33 mm szerokości, zapobiega spryskiwacz ciśnieniowy, który działa wraz ze spryskiwaczami przednich reflektorów.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 36 450 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Ford wprowadza nową kamerę o stopniu widzenia 180 stopni. Dzięki czemu kierowca bez stresu będzie mógł wyjechać chociażby z wąskiej uliczki.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Kamera-Forda-ktora-widzi-zza-rogu,20131,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-07-08 14:57:25
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij