Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Kia KV7 – kwadratovan, facebookowóz?

Po kuszeniu zapowiedziami przyszedł czas na oficjalną prezentację koncepcyjnego vana z Koreii. Podczas prezentacji w Detroit KV7 zaprezentowano jako "element łączący grupy przyjaciół i poszukiwaczy przygód". Kia zaznacza, że w przeciwieństwie do konkurentów nie twierdzi, że do każdego auta trzeba przyklejać łatkę sportowości. Nie musi być opływowe i aerodynamiczne - może być kwadratowe i kubełkowate, a to tylko zaleta. Co podobno widać na podstawie modelu Soul.

Nadwozie KV7 z przodu I z tyłu okalają diody LED. Karoserię pozbawiono słupków bocznych, a do tego drzwi drugiego rzędu otwierają się do góry, by można było podziwiać oryginalnie zaaranżowane wnętrze. W nadwoziu o długości 487 cm oprócz obrotowych foteli znalazła się też trzyosobowa sofa i stoliki pod komputery, jako że pasażerowie mają dostęp do sieci WiFi. Oczywiście wnętrze jest ekologiczne - wykończone bawełnianą tapicerką i prawdziwym drewnem. To auto ma zachęcać do spotkań i trafiać w potrzeby social mediowego społeczeństwa.

Na desce rozdzielczej dominuje duży wyświetlacz, za pomocą którego zarządza się klimatyzacją, nawigacją i multimediami. Po włączeniu silnika za pomocą przycisku przesuwa się on w stronę kierowcy, by być bardziej pod ręką. Naciśnięcie przycisku budzi do życia dwulitrową, turbodoładowaną jednostkę benzynową o mocy 285 KM, którą wykorzystano m.in. do napędu amerykańskiej Kii Optima.

O planach produkcyjnych póki co Koreańczycy nic nie mówią.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Jeśli się zdecydują na produkcję to pewnie mocno ją zmienią, bo wygląda bardzo futurystycznie.
  ~Samuraj, 2011-01-11 18:48:57
 • avatar
  zgłoś
  Kia stawia na oryginalność i społeczną integrację. Według Koreańczyków van może być duży i kwadratowy, a przy tym wciąż dobrze wyglądać.
  auto motor i sport, 2011-01-11 07:52:58
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij