Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Kia Magentis na nowo!

Kia Magentis 2011 Kia Magentis 2011

Auto, znane na światowych rynkach pod nazwą Optima, debiutowało w 2000 roku. Do tej pory powstały dwie generacje tego modelu, który pod względem technicznym dzieli wiele elementów z Hyundaiem Sonatą.

Nowe auto jest dłuższe, szersze i niższe od poprzednika, dzięki czemu ma w sobie więcej zadziorności i dynamiki. W nadwoziu Magentisa uwagę zwracają diody LED umieszczone w przednim zderzaku, duża osłona chłodnicy oraz niewielkie wloty powietrza w przednich  błotnikach.

Koreańczycy wprawdzie wymiarów auta nie podają, jednak zarzekają się, iż większy rozstaw osi wpływa pozytywnie na przestronność kabiny pasażerskiej. Co więcej, twierdzą, że wnętrze jest większe niż w Passacie, Mondeo i Camry.

Pod maską samochodu można spodziewać się techniki użytej w najnowszej Sonacie. Oznacza to, że do napędu modelu podstawowego posłuży 2-litrowy silnik benzynowy z serii Theta II, wyposażony w bezpośredni wtrysk paliwa o mocy 165 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym 202 Nm.

Jako bardziej dynamiczne źródło napędu stosowany będzie silnik o pojemności 2.4 litr, wyposażony także w układ bezpośredniego wtrysku paliwa. W Europie pod maską Magentisa zastosowanie znajdzie na pewno nowy 2,2-litrowy turbodiesel o mocy 204 koni mechanicznych. W późniejszym terminie pojawić się ma też napęd hybrydowy.

Nowa Kia Magentis zadebiutuje podczas salonu motoryzacyjnego w Nowym Yorku, który odbywać się będzie w dniach od 2 do 11 kwietnia, natomiast w Europie na to auto trzeba będzie poczekać do wiosny 2011 roku.  

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 143 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Koreańczycy coraz mocniej rozpychają się na światowych rynkach. Tym razem chcą zawojować klasę średnią. Pomóc w tym ma całkowicie nowa Kia Magentis.
    auto motor i sport, 2010-03-15 10:28:16
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij