auto motor i sport poleca:

Kia Rio – pierwsze zdjęcia

Poleć ten artykuł:

Kia Rio Zobacz całą galerię

Koreański maluch, który może walczyć o klientów ze Skodą Fabią czy Toyotą Yaris w nowym wcieleniu wpasowuje się w linię stylistyczną swojej marki. Kusić ma większymi rozmiarami - rozstaw osi zwiększono o 70 mm (do 2 570 mm), długość nadwozia wzrosła o 55, mm, a wysokość o 25 mm. Bagażnik będzie mieć teraz 292 litry pojemności.

Jeszcze w tym roku do sprzedaży trafi pięciodrzwiowy hatchback, a w przyszłym dołączy do niego wersja z trojgiem drzwi. Pod maskę trafić ma m.in. niewielki diesel o pojemności 1,1-litra i mocy 70 KM. Ma on wyróżniać się niską emisją CO2, wynoszącą zaledwie 85 g/km. Z ciekawostek - w 2012 roku w gamie pojawić się ma 1,2-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy GDI.

Bliższe szczegóły dotyczące tego auta poznamy podczas targów w Genewie, które startują wraz z początkiem marca. Wówczas również powinno być wiadome, czy Rio ma szansę trafienie do polskich cenników Kii.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Kia | Rio | Genewa 2011

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij