auto motor i sport poleca:

Kia Rio – szkice już są

Poleć ten artykuł:

Kia, Rio Zobacz całą galerię

Projektancii Kii są bardzo płodni. Dopiero co pokazali nowe Picanto, jeszcze nie ochłonęliśmy po pierwszych jazdach Optimą, w Detroit prezentuje koncept KV7, a w Internecie - szkice nowego Rio.

Maluch, który stanie do walki z bestsellerami spod znaku Skody, Opla czy Forda zyskał nowe, bardziej atrakcyjne wcielenie. Zdaje się być niższy i bardziej sportowy z charakteru, niż jego nijaki poprzednik. Elementy stylistyczne zapożycza od swoich koncernowych braci - przednie lampy nawiązują do modelu Optima, a wnętrze jakby inspirowane było Sportagem. Oczywiście z przodu - tygrysi nos, znany z każdego współczesnego modelu koreańskiej marki.

Projektanci zapowiadają, że nowe Rio wniesie ze sobą "emocje do segmentu B" i trafi w gusta "energetycznych klientów, którzy poszukują wyróżniającego się designu".

W zeszłym roku Kia sprzedała poza Koreą 205 tysięcy egzemplarzy Rio, a nowy model pewnie ma te statystyki jeszcze poprawić. Podobno produkcyjna wersja będzie bardzo zbliżona do tego, co widzimy na szkicach. Przekonamy się w marcu.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Kia | Rio | Genewa 2011

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij