auto motor i sport poleca:

Kia Soul – auto z duszą?

Poleć ten artykuł:

Kia Soul Zobacz całą galerię

Pierwszy koncept zaprezentowany został już w roku 2005 w Detroit. Zapowiadał on kierunek stylistyczny, w którym pójdzie Kia. Na tegorocznym salonie w Genewie pokazano aż 3 wersje Kii Soul (z ang."dusza"): Diva, Burner i Searcher.

Seryjny model celuje w konkurencję, która mimo kompaktowych rozmiarów potrafi zapewnić pasażerom ponadprzeciętny komfort, wyróżnia się z tłumu swoim wzrostem, a także stylistyką, być może nieco "pudełkowatą"(a'la Scion) ale jednak oryginalną. Naturalni "wrogowie" to m.in. Fiat Sedici, Suzuki SX4, Nissan Note czy Skoda Roomster.

Auto będzie święcić swoją premierę na tegorocznym salonie paryskim, który odbędzie się w październiku. Nie ma na razie żadnych danych dotyczących silników, ale wiadomo, że Soul będzie mógł być mocno zindywidualizowany dzięki wielu dodatkowym opcjom. Plany Koreańczyków zakładają produkcję 100 tysięcy egzemplarzy już w 2009 roku.

Źródło: eurocarblog

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Kia | Soul | zdjęcia | premiera

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij