Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Kia szykuje się do produkcji aut napędzanych wodorem

Kia, wodór, Mohave, FCEV Kia Mohave FCEV

Niedawno rozpoczęto drogowe testy zasilanego wodorem modelu Mohave. Z 17 800 zgłoszeń wybrano 5 osób, które przez pół roku będą testować ten model dla Kii.

Szczęśliwcy będą przez 6 miesięcy tankować wodór za darmo, korzystając z sześciu stacji zasilających znajdujących się w okolicach Seulu. Zespół inżynierów będzie na bieżąco monitorował stan pojazdu i korygował wszelkie ewentualne nieprawidłowości.

Według założeń koncernu, wstępna produkcja tego modelu rozpocznie się w 2012 roku, a pełną moc taśm produkcyjnych będzie można wykorzystać w 2015.

Zasięg wodorowego Mohave określa się na 450 kilometrów. Kia pracuje nad zbiornikami, które będą w stanie magazynować wodór pod większym ciśnieniem, co ma pozwolić na tankowanie ilości wodoru, która zwiększy zasięg nawet do 700 kilometrów.

Jednak by auto mogło odnieść rynkowy sukces, konieczny jest szybki wzrost liczby stacji, na których będzie można zatankować wodór.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    W przeciwieństwie do większości producentów, którzy jako kierunek rozwoju obrali silniki elektryczne, Kia wciąż pracuje nad wykorzystaniem wodoru jako paliwa do swoich samochodów.
    auto motor i sport, 2009-12-30 10:47:33
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij