Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Kłopoty Jaguara i Land Rovera

Jaguar XF Pysk dzikiego kota z wyszczerzonymi zębami widzą kierowcy w lusterku wstecznym swoich samochodów, gdy zbliża się do nich Jaguar XF.

Firma ma zaprzestać produkcji w fabryce Jaguara w Castle Bromwich, gdzie obecnie pracuje 2000 ludzi lub w zakładzie Land Rovera w Solihull, zatrudniającym 5000 pracowników. Oficjalna informacja o tym, gdzie zostanie zakończona produkcja, zostanie przekazana w lipcu 2010 roku.

To nie wszystkie złe informacje od tych dwóch marek. W tym roku pracę straciło już 2500 osób, natomiast produkcja za cały rok spadnie poniżej 100 000 egzemplarzy. Jaguar i Land Rover w ostatnim kwartale bieżącego roku wykazały stratę 100 milionów dolarów, natomiast sprzedaż samochodów tych marek w tym czasie zmniejszyła się aż o 52% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Ze względu na spadek zainteresowania samochodami obu marek, wszystkie trzy angielskie fabryki Taty pracują na mniej niż 60% swojej wydajności.

Przypomnijmy, że w 2008 roku Tata zapłaciła Fordowi za obie Jaguara i Land Rovera 2,3 miliarda dolarów!

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 218 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Tata Motors - właściciel Jaguara i Land Rovera - zapowiedział, że w ciągu najbliższych pięciu lat zamknie jedną z dwóch fabryk, umieszczonych w centralnej Anglii.
    auto motor i sport, 2009-09-25 11:37:46
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij