auto motor i sport poleca:

Koenigsegg CCR jeszcze mocniejszy

Poleć ten artykuł:

Koenigsegg CCR Zobacz całą galerię

Tunerzy z firmy edo Competition postawili przed sobą ambitne zadanie - postanowili zmodyfikować silnik Koenigsegga CCR. Sprawa jest o tyle nietypowa, że jednostka ta nie jest rozwinięciem jakiejś popularnej konstrukcji, montowanej w innych autach, ale projektem przygotowanym specjalnie na potrzeby marki Koenigsegg. W rezultacie ich prac moc 4,7-litrowej V-ósemki wzrosła z 806 do 891 KM, za to moment obrotowy ograniczono z 920 do 900 Nm. Tak przygotowane auto rozpędza się do prędkości 100 km/h w 3,2 sekundy, sprint od 0 do 200 km/h zajmuje mu 9,7 sekundy, a do 300 - równe 23 sekundy.

Poza zmianami w silniku Edo Competition proponuje jeszcze wymianę plastikowych elementów w skrzyni biegów na elementy typu Uniball i kilka zmian w kabinie - obszycie foteli alcantarą, przeprojektowanie konsoli centralnej i umieszczenie między zegarami wskaźnika monitorującego ciśnienie powietrza w oponach.

Tagi: Koenigsegg | CCR | Edo Competition

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij