auto motor i sport poleca:

Koenigsegg CCXR – Zielona moc

Poleć ten artykuł:

Najmocniejsza premiera tegorocznego salonu w Genewie - Koenigsegg CCXR Edition z silnikiem, który ma 1018 KM i żywi się etanolem. Megaszybkie, superekstremalne i ultralekkie auto sportowe. Do tego - ekologiczne.

Koenigsegg CCXR Zobacz całą galerię

Supersportowe auto małej, szwedzkiej manufaktury - założonej przez Christiana von Koenigsegga, a obecnej na rynku od zaledwie 8 lat - był na genewskim salonie jedynym samochodem, który nie błyszczał w świetle reflektorów nowatorskim, superoryginalnym lakierem. Nie błyszczał, bo jego nadwozie w całości wykonano z włókna węglowego, któremu producent "poskąpił" lakierowania. Na szczęście! W sumie, w konstrukcji Koenigsegga CCXR w wersji Edition wykorzystano ponad 300 części, wykonanych z ręcznie formowanego włókna węglowego. Na każdej widać charakterystyczną barwę i strukturę tego tworzywa. Dzięki temu, CCXR Edition wygląda jakby przyleciał na Ziemię z kosmosu z misją specjalną. Jaką? Udowodnić producentom "masowych" aut sportowych, że sportowe osiągi nie muszą wykluczać się z ekologią.

A osiągi najnowszego Koenigsegga, "zliftingowanej" wersji modelu CCX, też zasługują na miano kosmicznych. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mu tylko 2,9 s. Nawet do 200 km/h CCXR Edition rozpędza się szybciej niż większość aut do setki - w 8,75 s. Manewr maksymalnego przyspieszania ze startu zatrzymanego do 200 km/h i ekstremalnego hamowania znowu do zatrzymania trwa jedynie 13,55 s. Pojęcie o skuteczności hamulców Koenigsegga dobrze oddaje również fakt, że do zatrzymania ze 100 km/h wystarczą mu 32 m. Prędkość maksymalną producent określił tajemniczo na 410+ km/h. Cokolwiek to oznacza, CCXR jest kosmicznie szybki.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 293 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Koenigsegg | CCXR | Coupe

Oceń artykuł:

4,70

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij