auto motor i sport poleca:

Kolejna akcja serwisowa nowego Volvo XC90

Poleć ten artykuł:

Volvo przygotowuje się do ogłoszenia kampanii serwisowej nowego modelu XC90. Słynący z dbałości o bezpieczeństwo producent zamontował w SUVie niesprawne poduszki powietrzne.

Nowe Volvo XC90

Volvo XC90 drugiej generacji znakomicie rozpoczęło swoją rynkową karierę - sprzedaż auta przewyższyła nawet dość optymistyczne przewidywania producenta. Jednak doceniony przez klientów SUV ma także wady. W luksusowych Volvo wykryto błędny montaż osłony wewnętrznej tylnego słupka dachowego.

Efekt wadliwego mocowania może być tragiczny w skutkach, ponieważ pechowa osłona w razie wypadku blokuje kurtynę powietrzną dla pasażerów siedzących w trzecim rzędzie foteli. W takiej sytuacji airbag wystrzeli, ale nie napełni się odpowiednio i nie zapewni pełnego bezpieczeństwa podróżnym. To już drugi przypadek, gdy nowe XC90 ma problem z airbagami - wcześniej szwankowały boczne poduszki przednie.

Nie wiadomo jeszcze jak dużo egzemplarzy Volvo XC90 zostanie objętych darmowym usunięciem usterki. Szwedzi na razie wstrzymują dostawy zamówionych aut, których ten problem dotyczy.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 278 200 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Volvo | Volvo XC90 | akcja serwisowa | kampania serwisowa | airbag

Oceń artykuł:

3,70

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij