auto motor i sport poleca:

Kolejne BMW M3/M4 hybrydą?

Poleć ten artykuł:

Jak donosi The Detroit Bureau, następna generacja BMW M3/M4 będą wyposażone w napęd hybrydowy. Zobacz, jakie zmiany zobaczymy w kolejnych BMW M.

Pierwsza jazda BMW M4: M jak more power Zobacz całą galerię

Podczas liftingu BMW Serii 3, nie zmieniono nic w najmocniejszych wersjach M3 i M4. Sytuacja ma się zmienić, kiedy na rynku zadebiutuje nowa generacja sportowych "beemek", co nastąpi prawdopodobnie za 3-4 lata.

Hybrydowe M3 i M4 będą wyposażone w ten sam, co obecnie, 3-litrowy silnik R6 twin-turbo, ale mocniejszy o 100 Nm. Spalinowa jednostka miałaby napędzać koła tylne, zaś silnik elektryczny miałby przekazywać moc na przód. Sportowe BMW byłoby więc czteronapędowe.

Dodatkowo BMW posiadałoby system KERS, który odnawia energie z hamowania i w momencie, kiedy kierowca nie wciska pedału gazu. Na pokładzie prawdopodobnie znalazłby się czysto elektryczny tryb jazdy. Wówczas zasięg ma wynosić 20 km.

Niektórzy mogą podnosić głos krzycząc: auto będzie za ciężkie! Jednak akumulatory litowo-jonowe stają coraz lżejsze, a kolejna generacja ma wykorzystywać także elementy z włókna węglowego. O masę auta możemy być zatem spokojni. Nie musimy się także martwić o osiągi auta, bowiem każde kolejne modele są w 99% są szybsze od swoich poprzedników - tak zapewne będzie w przypadku nowego BMW M3/M4.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 121 671 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW M3 | BMW M4 | hybryda

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij