auto motor i sport poleca:

Kolejne zmiany na Nurburgringu

Poleć ten artykuł:

Łącznie na torze Nurburgring ma zostać wprowadzonych 16 modyfikacji. Zobacz, co ma się zmienić.

Ford Focus RS na Nurburgring Zobacz całą galerię

W marcu tego roku doszło na tym legendarnym torze do śmiertelnego wypadku. Kierowca wyścigowego Nissana GT-R dosłownie poszybował w powietrze z ogromną prędkością rozbijając się o bandę. O dziwo kierowca przeżył, ale niestety śmierć poniósł jeden z widzów.

Od tamtej pory władze toru wprowadziły ograniczenia prędkości, które uniemożliwiały bicie rekordów. Teraz to się zmienia. Limity zostają zniesione, a na torze ma pojawić się w sumie 16 modyfikacji, poprawiających bezpieczeństwo.

Nie ujawniono szczegółów dotyczących zmian. Na razie wiadomo, że 7 modyfikacji zostanie wprowadzonych zimą, kiedy tor jest zamknięty. Planowana jest też wymiana nawierzchni na odcinku 500 metrów. Nowy kawałek drogi wyeliminuje pięć "hopek", które powstały w wyniku uszkodzeń. Mają pojawić się też nowe, trwałe bandy oraz wprowadzenie strefy bezpieczeństwa, na odcinku prowadzącym blisko drogi publicznej.

Tor Nurburgring wybudowano w 1927 roku. Od lat 50. odbywają się tam wyścigi F1, a w 1970 roku organizuje się wyścigi 24h. Modyfikacje toru trwają od 1967 roku. Jak zmieniał się tor od tego czasu można obejrzeć na poniższym filmiku:

Modyfikacje mogą sprawić, że poprawią się czasy przejazdów. W przyszłym roku możemy spodziewać się pogoni producentów za najlepszymi czasami swoich maszyn. Czekamy z niecierpliwością...

Tagi: Nurburgring | zmiany w przepisach

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij