Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Koncepcyjny Jaguar od Bertone

Jaguar B99 Jaguar B99

Niemiecki Auto Bild zaprezentował dzisiaj trzy zdjęcia koncepcyjnego pojazdu z logo Jaguara, który oficjalnie zobaczymy na salonie samochodowym w Genewie. Auto zostało przygotowane przez projektanta nadwozi - firmę Bertone, która świętuje w tym roku swoje 99 urodziny.

Czterodrzwiowy sedan ma 4,5 metra długości, 1,35 metra wysokości oraz 1,95 metra szerokości. Rozmiarami przywodzi więc na myśl większego "kota" - model XJ. Drugi rząd drzwi otwiera się "pod wiatr" co w pierwszej chwili wywołuje złudzenie, że mamy do czynienia z dwudrzwiowym coupe. Auto ma wąskie reflektory z przodu i z tyłu, a także owalną atrapę chłodnicy. Cienkie słupki, wąskie okna oraz krótki zwis przedni nadają pojazdowi dynamicznego charakteru. Wnętrze zaś ma zachwycać widokiem szczotkowanego aluminium i skóry, upiększonym dodatkami z afrykańskiego drewna orzechowego.

Pod maską opisywanego pojazdu ma się znajdować jednostka hybrydowa, ale szczegóły poznamy dopiero na salonie w Szwajcarii. Co myślicie o zaprezentowanym koncepcie? Czy wywoła w Genewie wystarczające poruszenie, by Jaguar mógł rozważać wprowadzenie podobnego auta do produkcji seryjnej?

źródło: autobilde.de

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 218 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Pytanie tylko czy wejdzie do produkcji ... . B99 nawiązuje do starych i dobrze znanych Jagów i to by była ciekawa odmiana w marce.
  ~Samuraj, 2011-02-19 12:50:05
 • avatar
  zgłoś
  Studio Bertone sprawia wrażenie, jakby miało dać Jaguarowi... wiele do zrozumienia. Konkretnie fakt, że Włosi chyba nie zgadzają się z linią stylistyczną najnowszych modeli. Są nowoczesne, odważne - ale nie mają tego brytyjskiego piękna, o które posądzałbyś tylko limuzyny spod znaku dzikiego kota.Remake pierwszego XJ'a jest prawdopodobnie prośbą o wszystkie klasyczne elementy dawnej brytyjskiej limuzyny. Przynajmniej w jednym modelu tej marki niech zostaną. Konserwatywny klient z tytułem szlacheckim, zakochany w dawnym Jaguarze niechże ma i taką możliwość wyboru. Oprócz XK - zapatrzonego w E-type - przydałby się "taki jeden" (też coupe), który garściami czerpie z poprzednich "iksjotów".
  airmatic, 2011-02-18 23:12:49
 • avatar
  zgłoś
  99. rocznica powstania Bertone jest doskonałą okazją do zaprezentowania nowego modelu.
  auto motor i sport, 2011-02-18 08:57:48
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij