auto motor i sport poleca:

Koncepcyjny Jaguar od Bertone

Poleć ten artykuł:

Jaguar B99 Zobacz całą galerię

Niemiecki Auto Bild zaprezentował dzisiaj trzy zdjęcia koncepcyjnego pojazdu z logo Jaguara, który oficjalnie zobaczymy na salonie samochodowym w Genewie. Auto zostało przygotowane przez projektanta nadwozi - firmę Bertone, która świętuje w tym roku swoje 99 urodziny.

Czterodrzwiowy sedan ma 4,5 metra długości, 1,35 metra wysokości oraz 1,95 metra szerokości. Rozmiarami przywodzi więc na myśl większego "kota" - model XJ. Drugi rząd drzwi otwiera się "pod wiatr" co w pierwszej chwili wywołuje złudzenie, że mamy do czynienia z dwudrzwiowym coupe. Auto ma wąskie reflektory z przodu i z tyłu, a także owalną atrapę chłodnicy. Cienkie słupki, wąskie okna oraz krótki zwis przedni nadają pojazdowi dynamicznego charakteru. Wnętrze zaś ma zachwycać widokiem szczotkowanego aluminium i skóry, upiększonym dodatkami z afrykańskiego drewna orzechowego.

Pod maską opisywanego pojazdu ma się znajdować jednostka hybrydowa, ale szczegóły poznamy dopiero na salonie w Szwajcarii. Co myślicie o zaprezentowanym koncepcie? Czy wywoła w Genewie wystarczające poruszenie, by Jaguar mógł rozważać wprowadzenie podobnego auta do produkcji seryjnej?

źródło: autobilde.de

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 159 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Jaguar | Bertone | B99 | Genewa 2011

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij