auto motor i sport poleca:

Koncept bliższy produkcji – Blue ZERO E-Cell Plus!

Poleć ten artykuł:

Mercedes Blue ZERO E-Cell Plus Zobacz całą galerię

Auto wyposażone jest w akumulatory litowo-jonowe, doładowywane przez 1-litrową, turbodoładowaną, benzynową jednostkę napędową o mocy 67 koni mechanicznych. Baterie zaś zasilają silnik elektryczny o mocy 100 kW i maksymalnym momencie obrotowym, wynoszącym 320 Nm. Oczywiście, jest on dostępny praktycznie przy zerowych obrotach.

Dzięki niemu, koncept Mercedesa jest w stanie przyspieszyć do 100 km/h w czasie poniżej 11 sekund i pojechać z maksymalną prędkością ograniczoną do 150 km/h. Na samych tylko bateriach Blue ZERO może  przebyć dystans 100 km, natomiast z pomocą silnika spalinowego jego zasięg wydłuża się do 500 km.

Największy postęp Mercedes uczynił w dziedzinie ładowania akumulatorów, które można doładować w 50% w czasie 30 minut. Całkowite ich doładowanie zabiera godzinę, natomiast ładowanie auta przy pomocy domowego gniazdka elektrycznego zabiera około 6 godzin.

Produkcyjna wersja Blue ZERO E-Cell ma być zaprezentowana w przyszłym roku.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes | Blue ZERO | E-Cell | Plus | koncept | prototyp | Frankfurt Motor Show 2009

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij