Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Koniec BMW M z manualem?

Szef działu BMW M Frank van Meel stwierdził, że skrzynie manualne muszą zostać wyparte przez postęp technologiczny. Na ich miejsce wejdą nowoczesne skrzynie automatyczne. Czy to nie odbierze "radości z jazdy", jak to mawia BMW?

Manualna skrzynia BMW M

Według Franka van Meel "rywalizacja pomiędzy skrzyniami automatycznymi i manualnymi jest dobra i obie mają świetlaną przyszłość, ale przekładnia manualna ma ograniczenia wytrzymałościowe." Twierdzi on, że ręczne skrzynie wytrzymują od ok. 600 KM, a nowe modele BMW M będą mocniejsze.

Drugim argumentem przeciw tradycyjnym przekładniom są słupki sprzedaży, nieubłaganie spadające w dół, w porównaniu do automatycznych odpowiedników. Dziś liczy się wydajność, a nowoczesne "automaty" są szybsze i zużywają mniej paliwa.

Dziś BMW ma wielu zwolenników skrzyń automatycznych, dlatego bawarska marka szybko z nich nie zrezygnuje. Potwierdza to chociażby najnowsze M2, które będzie dostępne tylko z przekładnią manualną. Niektórzy mogą powiedzieć, że wyeliminowanie skrzyni ręcznej zabierze "radość z jazdy", którą BMW tak promuje. Ale czy to znaczy, że mając do dyspozycji 500-600 KM z automatem tej radości nie ma?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 102 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Pojawiła się informacja, że najnowsze modele BMW z dopiskiem M będą wyposażone tylko w skrzynie automatyczne. "Manuale są zbyt delikatne".</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Koniec-BMW-M-z-manualem,20113,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-07-07 13:25:21
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij