Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Koniec Hondy Civic Type R w Europie

Honda Civic Type R Honda Civic Type R

Z salonów w Unii Europejskiej auto zniknie z końcem roku. O ile wcześniej nie zostaną wykupione wszystkie egzemplarze. Powód jest ten sam, dla którego w kwietniu Mazda wycofała ze sprzedaży model RX-8 - dwulitrowy silnik Type R-a nie spełnia wymagań rygorystycznych norm emisji Euro 5. W żadnym z krajów, w którym będzie ona obowiązywała, nie da się zarejestrować nowych egzemplarzy obu wspomnianych aut.

Koniec sprzedaży europejskiej wersji nie oznacza zupełnego końca produkcji. W brytyjskiej fabryce w Swindon nadal będą powstawać egzemplarze przygotowane dla krajów, w których przepisy pozwalają na ich rejestrację, np. Australii czy Afryki Południowej.

Kolejną generację Hondy Civic zobaczymy w przyszłym roku. Nowy model ma być lżejszy i bardziej ekonomiczny niż obecny. Nie potwierdzono dotychczas planów produkcji kolejnego Civica w wersji Type R, ale żaden fan Hondy nie może sobie wyobrazić, by ten kultowy model zniknął z oferty marki. Nie można przecież wymagać, by zastąpił go hybrydowy CR-Z.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Z końcem października Honda zatrzyma produkcję modelu Type R w wersji przeznaczonej do sprzedaży w Europie.
    auto motor i sport, 2010-08-10 19:55:28
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij