auto motor i sport poleca:

Kontynent obejdzie się smakiem

Poleć ten artykuł:

Megane World Series by Renault Zobacz całą galerię

Renault Clio World Series oraz Megane World Series po raz pierwszy publicznie pokazane będą czwartego lipca na słynnym Torze Silverstone. Pewne jest już dziś, że większy z nich oferowany będzie także w wersji pięciodrzwiowej, natomiast w przypadku Clio nic nie wiadomo na razie na temat takiej odmiany.

World Series by Renault to wyścigowa seria, która zapoczątkowana została w 2005 roku. Kierowcy ścigają się w niej 500-konnymi bolidami, a dla nas bardzo istotny jest fakt, że pierwszym mistrzem World Series by Renault był Robert Kubica.

Clio bazuje na trzydrziowej odmianie Dynamique. Wyposażenie tej specjalnej wersji obejmuje większy spoiler z przodu, dokładki progowe oraz sportowy tylny zderzak z końcówką układu wydechowego po środku. Samochód porusza się na felgach aluminiowych, znanych z innych modeli Clio.

Auto dostępne jest z trzema silnikami do wyboru - dwoma benzynowymi o pojemności 1.2 i mocy 75 lub 100 koni mechanicznych oraz z 86-konnym turbodieslem.

Megane, podobnie jak Clio, otrzymał nowe elementy nadwozia, czyniące go bardziej sportowym. We wnękach kół znalazły się zaś specjalne 17-calowe felgi aluminiowe. Auto dostępne jest z dwoma silnikami - benzynowym, 110-konnym i 106-konnym turbodieslem.

Sprzedaż obu specjalnych wersji samochodów rozpocznie się 1 lipca bieżącego roku. Klientów ma zachęcić przede wszystkim atrakcyjna cena. Chcąc samemu doposażyć auto o dodatkowe elementy wyposażenia, takie jakie ma wersja World Series by Renault, na przykład w przypadku Megane Coupe, klient musiałby wydać o 940 funtów więcej.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Renault | Clio | Megane | Megane Coupe | World Series by Renault | formuła | specjalna wersja | Kubica

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij