auto motor i sport poleca:

Kościuszko przed Rajdem Sardynii

Poleć ten artykuł:

Michał Kościuszko na Rajdzie Sardynii Zobacz całą galerię

Na liście zgłoszeń znajduje się 60 załóg, w tym 9 rywalizujących w kategorii JWRC. Dla Michała Kościuszko i Maćka Szczepaniaka jadących w barwach Suzuki Sport Europe samochodem Suzuki Swift S1600 jest to czwarty w tym roku start na trasach mistrzostw świata.

Jedyna polska załoga, startująca w rajdowych mistrzostwach świata, na Sardynii przebywa już od poniedziałku i przygotowuje się do rajdu. "Mam bardzo dobre wspomnienia związane z tym rajdem. W ubiegłym roku po bardzo wyrównanej walce wygraliśmy tutaj w klasyfikacji JWRC. W tym roku chciałbym powtórzyć ten sukces i przywieźć z Włoch kolejne 10 punktów. Po raz pierwszy w tym sezonie startują wszyscy juniorzy, więc walka będzie tym bardziej pasjonująca." - mówi Michał Kościuszko.

"Na Sardynii odcinki są bardzo zdradliwe, dużo niewidocznych zakrętów i ogromne głazy leżące przy samej drodze sprawiają, że trzeba jechać wyjątkowo precyzyjnie. Mam nadzieję, że to będzie kolejny dobry start." - dodaje Michał.

Bazą rajdu jest nadmorskie miasto Lobia, a trasy zlokalizowane zostały na północno-wschodnim szmaragdowym wybrzeżu wyspy. Sardynia i jej kręte, wąskie i kamieniste szutrowe odcinki specjalne będą stanowiły trudne wyzwanie dla załóg i samochodów.

Zawodnicy w ciągu trzech dni mają do przejechania 1 263 km, w tym 17 odcinków specjalnych o łącznej długości 347 km.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 50 890 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Kościuszko | JWRC | rajd Sardynii | Szczepaniak | Suzuki | Swift | Super 1600

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij