auto motor i sport poleca:

Król Hiszpanii otrzymał Audi RS6

Poleć ten artykuł:

Park maszynowy króla Hiszpanii Juana Carlosa I wzbogacił się o kolejny samochód. Tym razem do jego kolekcji dołączyło Audi RS6 sedan.

Zobacz całą galerię

Król Juan Carlos I znany jest ze swojego uwielbienia do samochodów. W jego kolekcji znaleźć można między innymi Rollsa Royce'a Phantoma IV z 1959 roku, Maybacha oraz klasyczne Mini. Król Hiszpanii miał też Porsche 959, które niestety rozbił w 1990 roku na oblodzonej drodze.

RS-szóstka została podarowana Juanowi Carlosowi przez markę Audi. Nadwozie auto ma czarną barwę z czarnymi emblematami oraz dodatkowe wyposażenie specjalne w postaci świateł ostrzegawczych ukrytych za osłoną chłodnicy i flag przy przednich błotnikach.

Przypomnijmy, że Audi RS6 jest napędzane 580-konnym silnikiem V10, wyposażonym w podwójne doładowanie. Współpracuje on z 6-stopniową skrzynią biegów typu Tiptronic, z której napęd przenoszony jest na cztery koła. Do 100 km/h auto przyspiesza w 4,5 sekundy i jedzie z prędkością maksymalną ograniczoną elektronicznie do 250 lub 280 km/h.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Audi | RS6 | król Hiszpanii | Juan Carlos I

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij