Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Królowie Nurburgringu

Maserati MC12

Ułatwieniem był fakt, że ów człowiek ma swoim garażu m.in. Ferrari Enzo, Koenigsegga CCX, Maserati MC12, Pagani Zondę F czy Porsche Carrerę GT. Dodatkowo ten zapalony miłośnik samochodów mieszka w pobliżu Nurburgringu, miejsca, gdzie "objeżdżane" są wszystkie najszybsze samochody naszego globu. Do wielkiego porównania czasów na torze wybrano kierowcę amerykańskiej serii Le Mans - Marca Bassenga.

Pierwszy w kolejce był Koenigsegg CCX - zabójczo szybki na prostych ale nerwowy w zakrętach. Kolejna na tor wyjechała Porsche Carrera GT - przejechała ona pętlę w 7 minut i 28 sekund, co odpowiada czasowi uzyskanemu przez Waltera Rohra. Następnym autem było Enzo - bliźniacze do modelu Maserati. Czas uzyskany przez Ferrari to 7 minut i 25 sekund. Znakomita Zonda F przejechała okrążenie w czasie 7 minut i 24 sekund, zwycięzcą okazał się jednak zawodnik ze stajni Maserati - MC12 osiągnęło czas 7:24.29. To wyczyn, zważywszy na fakt, że Maserati nie ma największej ilości koni i wcale nie jest najlżejsze.

Źródło: worldcarfans

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 232 320 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  hehehe spoko jeszcze zostaly wyniki GTR,ZR-1 i Vipera
  ~kwasuu, 2008-10-14 15:13:20
 • avatar
  zgłoś
  Pewien bogaty właściciel wielu szybkich aut postanowił porównać je na legendarnej Północnej Pętli w samym środku Zielonego Piekła.
  auto motor i sport, 2008-10-13 11:03:17
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij