Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Kto chętniej jeździ MPK?

Logo Ministerstwa Środowiska Logo Ministerstwa Środowiska

Według co drugiego ankietowanego (52%) są one spowodowane szeroko pojętą działalnością człowieka, a jedynie 3% badanych za jedną z przyczyn narastającego globalnego ocieplenia uważa postęp techniczny.

Z badania wynika, iż zaledwie co dwudziesty respondent rezygnuje z poruszania się własnym pojazdem na rzecz komunikacji miejskiej. Dużo częściej z transportu publicznego korzystają mieszkańcy większych miast. Na wsiach i w małych miasteczkach zaledwie 3% ludzi korzysta z transportu publicznego, podczas gdy w dużych aglomeracjach miejskich odsetek ten sięga nawet 10%. Wynika to jednak nie tyle z większej wśród mieszkańców metropolii troski o środowisko naturalne, co raczej z tego, że duże miasta mają lepiej rozbudowaną i dostosowaną do potrzeb mieszkańców sieć komunikacyjną. Co ciekawe, bardziej skłonni do zamiany swojego samochodu na rzecz transportu publicznego są mężczyźni. Spowodowane jest to zapewne faktem, że kobiety, które zwykle prowadzą gospodarstwa domowe - częściej wykorzystują pojazdy do odwożenia dzieci do przedszkola czy szkoły oraz do robienia większych zakupów dla domu.

Przeprowadzone we wrześniu badanie wykazało, że choć Polacy coraz więcej wiedzą o zmianach klimatu, to jednak nadal pozostaje wiele do zrobienia w tej kwestii. Okazją do edukacji społeczeństwa na temat globalnego ocieplenia jest m.in. zbliżający się szczyt klimatyczny ONZ (COP 14), który odbędzie się w Poznaniu w dniach 1-12 grudnia br.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  ja jeździłem przez kilka lat komunikacją miejską ale teraz juz zrezygnowałem bo... po prostu tam śmierdzi i jest niemiło;/ do tego samochodem dojadę na miejsce szybciej i nie muszę marznąć na przystanku. a takto wchodzę w swoje nowe bravo i śmigam. a swoją drogą szkoda że nie poczekałem na weekend 10-12 paź, gdzie bym jeszcze taniej zapłąciłza nie hehe, no ale bywa, niech skorzystająinni
  ~karmer, 2008-10-10 16:02:10
 • avatar
  zgłoś
  Z badań przeprowadzonych przez IQS and QUANT Group na zlecenie Ministerstwa Środowiska wynika, że zdecydowana większość Polaków zdaje sobie sprawę z zachodzących na świecie zmian klimatu.
  auto motor i sport, 2008-10-09 12:46:31
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij