auto motor i sport poleca:

Kto skorzysta na aferze w VW? Szef Tesli twierdzi, że to koniec diesli

Poleć ten artykuł:

Przez długi czas nie było odzewu ze strony innych marek, które mogłyby skorzystać na aferze w VW, wywołanej felernym oprogramowaniem w silnikach Diesla. Zdaje się, że na całym zamieszaniu może skorzystać Tesla.

W wywiadzie dla witryny TopGear.com w Belgii, Elon Musk, szef i założyciel marki Tesla tak skomentował aferę w VW: "Sprawa w Volkswagenie pokazuje, że osiągnęliśmy limit możliwości w silnikach wysokoprężnych i benzynowych". Dodał, że "nadchodzi nowa era w motoryzacji" - zapewne chodzi mu o pojazdy elektryczne.

Oczywiście nie chodzi o to, że Tesla żeruje na "rannym" VW, ale siłą rzeczy marki takie jak Tesla mogą zyskać na popularności. Możliwe, że teraz konsumenci zechcą kupować silniki eko, czyli hybrydy i elektryczne.

To ciekawe, że Tesla właśnie teraz ogłosiła budowę pierwszej w Europie fabryki samochodów. Zakłady mają powstać w Tilburgu, w Holandii. Tygodniowo ma wyjeżdżać stamtąd 450 pojazdów. Przy dużym zapotrzebowaniu, liczba ta może wzrosnąć do 1000. W Tilburgu ma być produkowany Tesla Model S oraz nadchodzący Model X.

Tagi: Tesla | VW | diesel | afera w VW

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (1)

ferdynand, 30 września 2015, 07:43

Szczerze mówiąc ja byłem w szoku, gdy dowiedziałem się jakie wałki robił Volkswagen. Ciekawe czy zarząd firmy o tym wiedział i akceptował taki stan rzeczy czy może to była "oddolna inicjatywa" dyrektora jednego działu. W Europie to wszystko zakończy się zapewne falą pozwów sądowych, ale podobno w Stanach Zjednoczonych z automatu będzie nałożona na nich wielomiliardowa kara finansowa (najprawdopodobniej kilkanaście miliardów dolarów - w mediach najczęściej pada kwota 18 mld). Pan Elon Musk potrafi wykorzystać okazję, to trzeba przyznać. Zapewne będzie teraz aktywny pod względem marketingu ;)
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij