auto motor i sport poleca:

Kubica oczekuje na start

Poleć ten artykuł:

Robert Kubica uważa, iż nocny wyścig w Singapurze wcale nie okaże się trudniejszy, aniżeli inne GP tego sezonu.

Robet Kubica Zobacz całą galerię

Kierowca BMW zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji - ma 64 punkty, 14 za liderem, Lewisem Hamiltonem.

Robert w tym sezonie wygrał tylko raz, w Kanadzie, jest jednak przekonany o swojej dobrej dyspozycji - w trzech ostatnich wyścigach był dwukrotnie na podium.

23-latek bardzo dobrze spisuje się na torach ulicznych - w Monako i Walencji zajął, odpowiednio, drugie i trzecie miejsce.

"Oczekuję na wyścig w Singapurze - będzie to drugi nowy ter tego sezonu, a ściganie się na nowym terenie jest zawsze interesujące i bardzo mi odpowiada. Poza tym to kolejny tor uliczny, a ja uwielbiam tory uliczne" - komentuje Kubica.

"Wiele osób zastanawia się, czy ściganie się w nocy jest interesujące. Wydaje mi się, z punktu widzenia kierowcy, że nie ma to dla niego znaczenia" - dodaje.

Innym z czynników, który może mieć wpływ na wyniki GP jest pogoda. Podczas tego weekendu ma padać deszcz, co z kolei może mieć wpływ na widoczność. Kubica jest jednak przekonany, że FIA zrobi wszystko, aby wyścig był bezpieczny, jak tylko jest to możliwe.

Źródło: Planet F1

Tagi: Kubica | F1 | Formuła 1 | Singapur

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij