auto motor i sport poleca:

Lamborghini Concept S: Biały kruk na sprzedaż

Poleć ten artykuł:

Miał trafić do produkcji, ale skończyło się na jednym jedynym, koncepcyjnym egzemplarzu. Teraz, wyjątkowe Lamborghini Concept S idzie na sprzedaż. 

Pojawił się w 2005 roku jako auto koncepcyjne bez szans na wersję produkcyjną. Jednak Lamborghini Concept S na genewskim salonie samochodowym zebrało tak pozytywne i pochlebne opinie, że szefostwo z Sant’Agata Bolognese postanowiło dać mu zielone światło do produkcji. Niestety, podczas prac nad nim odkryto, że jego jego budowa jest zupełnie nieopłacalna – pochłania zbyt dużo czasu i jest zwyczajnie za droga. Projekt porzucono. Finalnie więc auto pozostało tym, czym miało być od samego początku, czyli wizjonerskim konceptem.

 

 

Zanim jednak księgowi „uśmiercili” Concept S, inżynierowie zdążyli jeszcze zbudować jedno w pełni działające, jeżdżące auto. Od momentu swoich narodzin wyjątkowe „Lambo” przejechało jedynie 180 km, co jest niemal gwarantem tego, że samochód jest w idealnym stanie.

Znikomy przebieg i status białego kruka powinny w 100% usprawiedliwić astronomiczną cenę tego egzemplarza włoskiego superauta. Szacowana cena jedynego na świecie Lamborghini Concept S to, w przeliczeniu, od 8,7 miliona złotych do nawet 10,7 miliona złotych! Auto zostanie wystawione na aukcji w połowie listopada w Nowym Jorku. 

 

Tagi: Lamborghini | Concept | sprzedaż | aukcja

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij