auto motor i sport poleca:

Lamborghini Diablo SV z rekordowo niskim przebiegiem na sprzedaż

Poleć ten artykuł:

Jeśli szukasz klasycznego, włoskiego supersamochodu to ten egzemplarz Lamborghini Diablo SV jest dla Ciebie. Nie tylko dlatego, że to ultra rzadki okaz, ale prawdopodobnie jedyny na świecie z tak niskim przebiegiem.

Lamborghini Diablo SV Zobacz całą galerię

To Lamborghini Diablo SV zostało wyprodukowane w 1999 roku. Historia auta jest nieznana, ale prawdopodobnie wyglądała tak, że auto przyjechało do dealera, zjechało z lawety i... tyle. Diablo w swoim życiu przejechało zaledwie 1,8 km.

Lata 90. przyniosły motoryzacyjnemu światu wiele świetnych samochodów i bez wątpienia Diablo SV jest jednym z nich. Powstało tylko 100 egzemplarzy Super Veloce (Super Szybki). Tego pomalowano w kolorze Titanium Grey. Pod maską pracuje 5,7-litrowa jednostka V12 (oczywiście wolnossąca) o mocy 530 KM i 605 Nm momentu obrotowego. 

Auto z rekordowo niskim przebiegiem zostanie wystawione na aukcji w Montrealu. Cena? 499 000 dolarów. Powstaje pytanie, kto chciałby kupić ten samochód. Nie chodzi o jego wysoką cenę, zamożnych przecież na tym świecie nie brakuje. Problem w tym, że każdy metr (dosłownie) przejechany tym samochodem boli, nie tylko dlatego, że traci na wartości, ale po prostu szkoda. A po co kupować auto, którym się nie jeździ?

Tagi: Lamborghini | SV | licytacja

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij