auto motor i sport poleca:

Lamborghini Huracan i tylny napęd

Poleć ten artykuł:

Lamborghini Huracan wzorem poprzednika posiada napęd przekazywany na wszystkie koła. Na targach w Los Angeles, Włosi mają zaprezentować światu nową wersję Huracana, której główną cechą będzie napęd przekazywany tylko na oś tylną.

Test Lamborghini Huracan Zobacz całą galerię

Już na początku tego roku pojawiły się plotki na temat tylnonapędowej wersji Huracana. Mówiło się nawet, że do gamy zostaną wprowadzone dwa osobne warianty z takim rozwiązaniem. Targi Los Angeles startują 20 listopada i to na nich Lamborghini pokaże Huracana w nowej odsłonie. Szczegółów nikt na razie nie zdradza, ale pod maską na pewno pojawi się silnik V10 5,2-litra. W seryjnym Huracanie moc tej benzynowej jednostki to 610 KM(560 Nm).

Nawet jeśli Lamborghini postanowi nie podnosić mocy auta, to pewnie odchudzi samochód i dołoży do niego nowy, bardziej wydajny aerodynamicznie, bodykit. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że Włosi zapewne ograniczą ilość wyprodukowanych egzemplarzy. Poprzednik Huracana, Lamborghini Gallardo można było zamówić z tylnym napędem. Włosi stworzyli specjalną wersję o nazwie LP550-2 Valentino Balboni. Samochód był hołdem złożonym dla znakomitego kierowcy testowego Lamborghini.

Na razie pozostaje nam wyczekiwać targów Los Angeles 2015. Impreza już za kilkanaście dni i wtedy wyjaśni się sytuacja z tylnonapędowym Huracanem.

Tagi: Lamborghin | lamborghini huracan | gallardo

Oceń artykuł:

1,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij