Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Lamborghini Sesto Elemento – zielone światło dla projektu

Lamborghini Sesto Elemento Concept Lamborghini Sesto Elemento Concept

Jak donosi jeden z francuskich portal, powstanie między 7 a 10 egzemplarzy tego niezwykłego i niezwykle drogiego auta. Przypomnijmy, że koncepcyjne Sesto Elemento zadebiutowało niedawno podczas jesiennego Paris Moto Show. Do jego napędu służy 5,2-litrowy silnik V10 pochodzący z modelu LP 570-4 Superleggera. Dzięki wykorzystaniu włókna węglowego udało się zredukować masę pojazdu do 999 kg. Pozwala to 570-konnemu silnikowi na rozpędzenie auta do 100 km/h w 2,5 sekundy, a jego prędkość maksymalną określono na 350 km/h.

Tak ekskluzywny samochód będzie miał odpowiednią cenę - potencjalni klienci będą musieli szykować na niego po 2,5 miliona euro.

źródło: automoto.fr

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  'Samuraj002' napisał(-a):Rarytasik, nie ma co, i to pod każdym względem. Ale mnie jego sylwetka specjalnie niestety nie przekonuje. :/Mnie od razu przypomniał on mrocznego Reventona. Tego, który kosztował potworne pieniądze, wyglądał jak dark side of power, a w bliższym poznaniu oferował niespecjalnie więcej niż Murcielago. Tyle że był narysowany ostrzej, a wewnątrz upstrzony kosmiczną pstrokacizną rodem z jakiegoś bezzałogowego bombowca.Cieszę się, że Lambo próbuje odchudzić swoje bolidy, podkradając się ku idei słynnego Colina Chapmana (tak, tego od Lotusa seven). Co dowodzi, że następne, normalne modele nie będą niebezpiecznie "spasione"
  airmatic, 2010-11-12 21:01:05
 • avatar
  zgłoś
  Rarytasik, nie ma co, i to pod każdym względem. Ale mnie jego sylwetka specjalnie niestety nie przekonuje. :/
  ~Samuraj002, 2010-11-12 12:40:42
 • avatar
  zgłoś
  Nowy model włoskiej marki trafi do małoseryjnej produkcji. Bardzo małoseryjnej.
  auto motor i sport, 2010-11-12 06:54:48
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij