auto motor i sport poleca:

Lekkie obniżki cen paliw

Poleć ten artykuł:

Dystrybutor z paliwem

W tym tygodniu cierpliwość kierowców, którzy czekali na tańsze tankowanie, została wynagrodzona. Właściciele stacji paliw dokonali korekty na cen, w wyniku czego na początku tego tygodnia ceny najpopularniejszej benzyny bezołowiowej 95, oleju napędowego i autogazu są o 3 grosze niższe, niż przed tygodniem.

W tym tygodniu w stałych notowaniach cen na stacjach paliw w Polsce, jakie prowadzi firma e-petrol.pl, litr benzyny 95 kosztuje przeciętnie 4,32 zł, niespełna 50 groszy mniej trzeba wydać średnio za olej napędowy - 3,84 zł/l. Tradycyjnie już najtaniej tankuje się autogaz - średnio po 2,09 zł/l, co stanowi zaledwie 48% wartości ceny benzyny 95.

W ostatnim listopadowym tygodniu najwyższe ceny benzyn i autogazu obowiązują w województwie opolskim, gdzie za popularną "95" trzeba wydać 4,38 zł/l, a za litr autogazu 2,21 zł. Województwo lubuskie okazało się wczoraj najdroższym biegunem cenowym w przypadku diesla - za litr oleju napędowego kierowcy płacili średnio 3,92 zł.

Powody do zadowolenia mają natomiast mieszkańcy Śląska, bowiem tankowanie jest tam najtańsze. Poniedziałkowy monitoring  cen wykazał, że na Górnym Śląsku benzyna 95 kosztuje zaledwie 4,19 zł/l, nieco powyżej ceny minimalnej, bo po 3,77 zł/l można na śląskich stacjach zatankować olej napędowy. Najtaniej diesel jest w tym tygodniu oferowany na Dolnym Śląsku, gdzie średnia cena kształtuje się na poziomie 3,75 zł/l.  

Źródło: e-petrol

 

Tagi: ceny paliw | benzyna | olej napędowy | Diesel

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij