auto motor i sport poleca:

Lepsza pogoda - Opel Aura

Poleć ten artykuł:

Opel Vectra, który ekscytuje dynamicznym nadwoziem? Nie, to niemożliwe. Pewnie dlatego następcę niezbyt udanego modelu Niemcy ochrzcili nowym imieniem - Aura, i poszaleli ze stylistyką.

Opel Aura Zobacz całą galerię

Ojcem najnowszej oplowskiej kreacji jest Brian Nesbitt - 36- letni stylista z Phoenix w Arizonie, który zasłynął tworząc przed laty Chryslera PT Cruisera, cacko w stylu retro. Młody-dynamiczny zajął miejsce Martina Smitha, który rozstał się z amerykańsko- niemiecką marką, by po przejściu na służbę Forda wymyślić kinetic design - styl najnowszego Forda Mondeo. O wygląd samochodów koncernu GM, w tym Opla, troszczy się teraz Nesbitt, który porzucił poetykę retro na rzecz zdecydowanych dynamicznych linii. Widać, że następca Opla Vectry ma zatrzeć wszelkie wspomnienie po poprzedniku. Być może dlatego zmieniona będzie nawet nazwa modelu.

Początkowo plotka głosiła, że nowy Opel klasy średniej będzie się nazywał Insignia. Teraz, mimo iż nowe imię jest pilnie strzeżoną tajemnicą, mówi się że będzie to Aura. Dlaczego? 16 stycznia ubiegłego roku Opel zastrzegł prawa do tej nazwy. Z kolei po drogach Stanów Zjednoczonych jeździ siostrzany model aktualnej Vectry - Saturn Aura. Wszystko to pozwala przypuszczać, że takie właśnie będzie imię nowego Opla, gdy w połowie roku pojawi się w sprzedaży w Europie.

Wcześniej jednak, w marcu 2008 roku nowy model zostanie pokazany po raz pierwszy szerokiej publiczności na Salonie Samochodowym w Genewie. Mocno pochylona tylna szyba oraz krótkie zwisy nadwozia to charakterystyczne cechy Opla Aury. Model dłuższy od poprzednika o 22 centymetry (całkowita długość nadwozia to 4,83 m) i z rozstawem osi większym o 3,7 cm (całkowity rozstaw osi - 2,74 m) pod względem rozmiarów może się równać z autami wyższych klas, przekraczając podobnie jak nowy Ford Mondeo standardy typowe dla samochodów klasy średniej. Wnętrze pod względem przestronności ma być porównywalne z tym, jakie ma BMW 5. Być mo- że zostaną też zastosowane niektóre elementy systemu składanych i przesuwanych foteli, jakie można było oglądać w tym roku w Genewie w modelu koncepcyjnym - Oplu Concept GTC. Pewne jest, że Opel Aura będzie samochodem pięciomiejscowym, oferującym wiele możliwości różnorodnego kształtowania wnętrza - w tym układu foteli. Przedział pasażerski następcy Vectry ma epatować jakością materiałów i wykończenia, dotąd nie spotykaną w modelach Opla.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 35 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Opel | Aura | limuzyna

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij