auto motor i sport poleca:

Lexus LF-A – szybszy od GT-Ra?

Poleć ten artykuł:

Lexus LF-A Zobacz całą galerię

Auto, prawie całkowicie pozbawione kamuflażu, sfotografowane zostało na najsłynniejszym torze świata, czyli niemieckim Nurbirgringu. Widać na nich model praktycznie gotowy już do produkcji z kompletnymi zderzakami oraz dyfuzorem tylnym. Zasłonięte zostały jedynie lampy przednie i tylne.

Lexus LF-A ma być napędzany 4,8-litrowym silnikiem V10 produkującym około 600 koni mechanicznych. To oraz niska masa własna, dzięki użyciu w karoserii elementów z włókna węglowego, ma zapewnić świetnie osiągi. Auto poruszać się będzie na pięknych felgach aluminiowych o pięciu podwójnych szprychach.

Supersportowiec Lexusa po raz pierwszy światło dzienne ujrzał cztery lata temu na targach motoryzacyjnych w Detroit. Potem, na kolejnych wystawach były prezentowane nowe wcielenia modelu LF-A.

Światowa premiera produkcyjnej odmiany LF-A nastąpi najprawdopodobniej na październikowych targach motoryzacyjnych w Tokio. Chodzą słuchy, że dziecko Lexusa na torze Nurburgring poprawiło czas Nissana GT-Ra. Na pewno wkrótce znajdą się tacy, którzy będą chcieli się o tym przekonać.

Na razie zaś czekamy na pierwsze zdjęcia seryjnego samochodu. W galerii obok znajdują się fotografie auta przyłapanego przez naszych szpiegów, jak i ostatniego modelu koncepcyjnego. 

Źródło: Automedia

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 530 000 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Lexus | LF-A | nowy model | Nurburging | Nissan | GT-R

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij